Serie B

Fitore me përmbysje për Parmën që ëndërron rikthimin në Serie A

Fitore me përmbysje për Parmën në sfidën që hapi të dielën e Serie B. Skuadra emiliane mposhti 3-1 Foggian në javën e 32-të, dhe tashmë është në pozita të mirë në renditje teksa pozicionohet e 6-ta në kuotën e 47 pikëve dhe nëpërmjet play-offit do të tentojë rikthimin në elitën e futbollit italian pas vetëm 3 viteve ku pas falimentit, Parma ka ngjitur nga një kategori në çdo sezon. Në stadiumin Enio Tardini edhe pse mbeti me një lojtar më pak që në minutën e 14-të, pas daljes me karton të kuq të mbrojtësit Loiacono, Foggia arriti të merrte avantazhin në minutën e 24-ët me golin e Mazzeos. Gjithsesi vendasit e shfrytëzuan mësëmiri superioritetin numerik në pjesën e dytë kur te Foggia filloi të ndihej lodhja. Në të 73-ën Emanuele Calaio barazoi shifrat ndërkohë Siligardi dhe Ceravolo me golat e tyre i dhanë fitoren Parmës me shifrat 3-1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency