Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Fitore me “poker”, Tottenham nuk i ndahet zonës Champions

Tottenham vijon të jetë pjesë e katërshes që do mund të jenë pjesë e Champions League, pas fitores në transfertë me “poker golash” ndaj Aston Villas.

Ekipi i Antonio Contes morën avantazhin e kësaj sfide që në minutën e 3’ me Son, me pjesën e parë që u mbyll me rezultatin 0-1.

“Spurs” diktuan ritmin gjatë gjithë ndeshjes, teksa në minutën e 50’ Kulusevski do të shënonte golin e dytë për Tottenham. Ndërsa Son realizoi “hat-trick”, ku në fraksionin e dytë të përballjes do të godiste portën e Aston Villas në minutën e 66’ dhe në të 71-ën.

Harry Kane nga ana e tij do të jepte kontribut të rëndësishëm në këtë përballje me dy asiste, pasi ndihmoi Kulusevskin dhe më pas Son në golin e minutën së 66-të.

Pas raundit të 32-të, Totteham vijon të qëndrojë në vend të katërt me 57 pikë, tre më shumë se Arsenal i vendit të pestë, por me “The Gunners” që kanë një ndeshje më pak, teksa Aston Villa mban pozicionin e 12-të me 36 pikë të grumbulluara.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...