Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Fitore minimale ndaj Frankfurt, Stuttgart ruan trendin pozitiv në “Deutsche Bank Park”

Stuttgart fiton me rezultatin 1-2 në transfertën e Eintracht Frankfurt, në takimin e javës së 12-të të Bundesliga.

Kjo sfidë u zhbllokua që në minutën e parë, me Undav që kaloi miqtë në avantazh, megjithatë një autogol i Anton në minutën e 26’ u dha barazimin vendasve.

Lexo edhe:

Stuttgart vazhdoi me sulmet dhe në minutën e 45+1’ Undav gjeti golin e dytë personal dhe të dytin për ekipin e tij.

Në fraksionin e dytë, pati raste nga të dyja skuadrat, megjithatë kjo pjesë nuk solli gola të tjerë.

1-2 dhe Eintracht Frankfurt renditet në vend të shtatë me 18 pikë, teksa Stuttgart renditet në vend të tretë me 27 pikë.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...

La Liga

Valencia ndal Realin e Madridit në “Mestalla” në një barazim 2-2, ku protagonisti kryesor i ndeshjes bëhet gjyqtari Gil Manzano. Po luhej minuta e...