Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Fitore minimale ndaj RB Leipzig, Union Berlin nuk i ndahet Bayern-it

Union Berlin ka marrë një fitore të rëndësishme në transfertën ndaj RB Leipzig, ndërsa vijon të jetë në garë për titullin.

Sfida e zhvilluar në “Red Bull Arena” përfundoi me fitoren 1-2 të miqve, të cilët në këtë takim kishin fatin në anën e tyre.

Ishin vendasit ata që zhbllokuan takimin në minutën e 24’ me Henrich, teksa Haberer i dhuroi barazimin skuadrës së tij në minutën e 61’.

Miqtë nuk u ndalën me aq, në minutën e 72’ Knoche realizoi nga pika e bardhë e penalltisë dhe i dhuroi fitoren Union Berlin-it.

Pas takimit të 20-të të Bundesliga, RB Leipzig qëndron në vend të pestë me 36 pikë, teksa Union Berlin ngjitet në vend të dytë me 42 pikë, një më pak se Bayern kryesues.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...