Bundesliga

Fitore në “frymën e fundit”, Dortmundi rimerr kryesimin e renditjes

Borussia e Dortmundit ka arritur të marrë një fitore “në frymën e fundit”, në transfertën ndaj Herthës së Berlinit, rezultat ky që e ka ndihmuar të ngjitet përkohësisht në krye të renditjes.

Salomon Kalou shënoi dy herë për vendasit në pjesën e parë, ndërsa verdhezinjtë shënuan vetëm një gol me Delaney, duke shkuar në dhomat e zhveshjes, në disavantazhin e një goli.

Pjesa e dytë foli për skuadrën e drejtuar nga Lucien Favre, që barazoi me Zagadou në minutën e 47’ dhe shënoi golin e fitores me Reus, në minutën e dytë shtesë.

Vlen të theksohet se Hertha e Berlinit e mbylli ndeshjen me 9 futbollistë, pasi Torunarigha dhe Ibisevic u ndëshkuan me kartonë të kuq.

Më herët u luajtën edhe ndeshje të tjera të Bundesligës, ku ra në sy triumfi 5-2 i Wolfsburgut ndaj Dusseldorfit, por edhe fitorja 0-1 e Leipzigut në transfertën e “Gelsenkirchen” ndaj Schalke 04.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency