Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Fitorja 6-1 dhe profecia e numrit 613 në fanellën me emrin e Simeone

Pak para fillimit të ndeshjes kundër Sevilla-s, Diego Pablo Simeone doli në fushë për t’u nderuar së bashku me tre fëmijët e tij. Giovanni, lojtar i Napolit dhe dy vajzat e tij të vogla. Në fushë, një nga djemtë e Luis Aragones i dha atij një fanellë me kornizë me emrin e Simeone dhe numrin 613. Një gjest i bukur nga ana e klubit dhe që u duartrokit nga tribuna.

Pak e dinin se ky numër do të ishte një profeci e asaj që do të ndodhte në minutat në vijim. Dy shifrat e para përfaqësonin rezultatin përfundimtar të ndeshjes 6-1. Sigurisht, askush nuk mund të priste që “colchoneros” të arrinin fitoren e tyre më të madhe të sezonit kundër një Sevilla që deri pak kohë më parë luftonte për të njëjtat qëllime si Atletico Madrid.

LEXO EDHE:

Që nga ndeshja kundër Valladolidit, Atletico Madrid kurrë nuk kishte shënuar më shumë se një gol në ndeshje.

Shifra e fundit, tre, përfundoi të ishte pozicioni në renditje në të cilin Atletico Madrid përfundoi.

Kështu që 613 parashikoi vetëm atë që do të ndodhte në fushë disa minuta më vonë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...