Nations League

Fitorja detyrim me Poloninë, ndryshe Italia rrezikon rënien…

Portugalia ka konsoliduar vendin e parë në Grupin 3 të Ligës A për UEFA Nations League, pasi mposhti 3-2 Poloninë në transfertë në një ndeshje mjaft emocionuese. Por fitorja e Kampionëve të Europës i ka krijuar probleme Italisë, e cila në ndeshjen përballë polakëve ditën e dielë do të luajë për “jetë a vdekje”. Në rast humbjeje, skuadra e Mancinit do të ishte me një këmbë në Ligën B, për shkak edhe të ndeshjeve direkte. Nëse ndeshja përfundon barazim, çdo gjë do të vendosej në sfidat e fundit, Itali-Portugali, më 17 nëntor, në “San Siro” e Portugali-Poloni më 20 nëntor.
Deri më tani, të kaltrit nuk kanë marrë asnjë fitore të vetme nën drejtimin e Roberto Mancinit, por kanë shfaqur një lojë gjithmonë në rritje, gjë e cila u pa edhe në barazimin 1-1 kundër Ukrainës së Shevchenkos. Në ditët e shkuara, vetë tranjeri i përfaqësueses italiane deklaroi se Nations League është një kompeticion i rëndësishëm, por, gjithsesi, synimi kryesor për të e lojtarët është Kampionati Europian. Kundër Polonisë, mbrojtja italiane do të përballet me një sulm të frikshëm të përbërë nga Robert Lewandowski dhe Krzyszstof Piatek, aktualisht golashënuesi kryesor në Serinë A dhe kampionatet kryesore të Europës, me 9 finalizime në 7 ndeshjet e para të kampionatit italian.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency