Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Fitorja e dytë radhazi, Partizani mposht Erzenin dhe barazon Tiranën në krye

Partizani koleksionoi fitoren e dytë radhazi teksa mposhti në shtëpi Erzenin me rezultatin 2-0. Ndeshja për të kuqtë nisi si mos më keq duke qenë se në minutën e katërt edhe pas konsultimit me VAR, Maguette u ndëshkua me karton të kuq pas një faulli ndaj Kadriut. Gjithsesi, të besuarit e trajnerit Colella nuk e humbën “busullën” në fushë dhe qëndruan si të barabartë.

Madje, gjetën edhe avantazhin në fundin e pjesës së parë teksa Arinaldo Rrapaj ekzekutoi në një mënyrë të shkëlqyer një goditje dënimi duke mos i lënë asnjë shans shpëtimi portierit Xhika. Ndërkohë, edhe pjesa e dytë nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për Partizanin pasi në të 46-tën, gjetën golin me anë të Da silvas. Braziliani shfrytëzoi më së miri një pasim të Mba dhe me një goditje tokazi mposhti portierin kundërshtar.

Të kuqtë nuk u ndalën me kaq, edhe pse në disavantazh numerik. Në minutën e 73-të, trefishuan shifrat me anë të Hotit duke mbyllur çdo llogari për ndeshjen. Me këtë trepikësh, të kuqtë ngjiten në kuotën e 37 pikëve duke u barazuar me Tiranën kryesuese ndërsa nga ana tjetër, shijakasit janë në vend të katërt me 31 pikë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...