Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Fitorja ndaj Danimarkës, Deschamps: Qëllimi im u arrit!

Franca mundi Danimarkën 2-1 falë dopietës të Mbappe dhe kaloi në fazën e 1/8-ave. Pas ndeshjes, trajneri i “Gjelave” Didier Deschamps tha për mediet se qëllimi i tij ishte arrirë.

Qëllimi im është arritur. Grupi im është i fortë, dhe ka dëshirë për të bërë gjëra të mëdha. Urime djemve të mi, patën një reagim të mirë pas barazimit të Danimarkës. Ne fituam kundër një ekipi të mirë, shpesh të nënvlerësuar. Danimarka tregoi se është ndër kombet më të plotësuara. Kemi gjashtë pikë nga dy ndeshje, ndër të tjera jemi pothuajse të sigurt për vendin e parë.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...