Katar 2022

Fitorja ndaj Gjermanisë, Nagatomo: I treguam botës sa vlejmë dhe nuk mbaron këtu!

“Është një rezultat i jashtëzakonshëm, ne i treguam botës vlerën tonë. Dhe nuk mbaron këtu. Është një hap i madh përpara për tifozët dhe për skuadrën ton.”-kështu e nisi konferencën për mediet Yuto Nagatomo pas fitores së Japonisë ndaj Gjermanisë me rezultatin 1-2.

Më tej lojtari japonez theksoi se dhjetë vite më parë një rezultati i tillë nuk do të ishte arrirë kurrsesi.

“Dhjetë vjet më parë nuk do të kishim fituar një ndeshje të tillë, por në këtë periudhë skuadrat aziatike janë rritur shumë si nga pikëpamja taktike ashtu edhe nga ajo fizike”-theksoi Nagatomo.

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency