Connect with us

Hi, what are you looking for?

Premier League

Fitorja ndaj Manchester Cityt/ “Kundërsulm?”, Conte i përgjigjet me ironi Guardiolës

Antonio Conte zgjodhi rrjetet sociale, me një postim ironik të publikuar në profilin e tij në “Instagram”, për t’iu përgjigjur Pep Guardiolës, i cili pas humbjes në shtëpi të Manchester Cityt ndaj Tottenhamit, i kishte cilësuar “Spurs” si një ekip “kundërsulmuesish”.

Një analizë padyshim e papëlqyer nga trajneri italian, i cili u përgjigj duke publikuar një video të tre golave ​​të lojtarëve të tij në “Etihad Stadium” të shoqëruar me mbishkrimin: “Kundërsulm? Jo në të vërtetë …”.

Në fakt, të gjithë golat e “Spurs”, si ai i Dejan Kulusevskit ashtu edhe dy të Harry Kane, erdhën në fund të aksioneve. Por është gjithashtu e vërtetë që komenti i Guardiolas i referohej qasjes taktike të ndjekur nga Tottenham në minutën e 90’ dhe jo vetëm në mënyrë specifike për veprimet individuale.

“Pas marrjes së avantazhit, Tottenham bëri një lojë tepër të avashtë. Ata luajtën siç e prisja, ishin të mirë në krijimin e hapësirës dhe kundërsulmit”-deklaroi pas përfundimit të këtij takimi tekniku spanjoll.

Në fund të garës, Conte kishte preferuar të mos komentonte fjalët e Guardiolës, për ta bërë këtë disa ditë më vonë përmes një postimi që ringjall rivalitetin sportiv mes të dyve.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...