Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Fitorja ndaj Messit e Argjentinës, historike për Arabinë Saudite/ Mbreti Salman: Nesër festë zyrtare!

Fitorja e bujshme e Arabisë Saudite ndaj Argjentinës 1-2, do të mbetet në histori.

Aq e rëndësishme është konsideruar arritja e përfaqësueses nga shteti i Arabisë Saudite, sa nesër i gjithë vendi do të ketë një ditë pushimi zyrtare për të festuar fitoren ndaj Messit dhe shokëve të tij.

Lajmi është bërë me dije nga “Agjencia Saudite e Shtypit”, e cila thekson: “Dita e mërkurë u shpall si festë zyrtare për të gjithë punonjësit dhe studentët e Arabisë Saudite pas fitores së kombëtares ndaj Argjentinës. Mbreti Salman miratoi sugjerimin e princit të kurorës Mohammed bin Salman për të festuar fitoren e Kombëtares.”

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....