Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Fitorja ndaj Shqipërisë, Enrique: E vështirë, Broja është lojtar i veçantë

Për trajnerin e Spanjës, Luis Enriquen, fitorja ndaj Shqipërisë ishte shumë e vështirë. Për emisionin “Kuqezi”, tekniku i përfaqësuese spanjolle shtoi se Shqipëria ka një mbrojtje shumë të mirë dhe ndaj ua vështirësoi punën.

“E prisja një ndeshje të vështirë. E pata thënë dhe para ndeshjes këtë gjë. Shqipëria është një skuadër që luan dhe di të mbrohet mirë.”-u shpreh trajneri.

Më tej, Enrique shtoi se i kishte ndjekur me kujdes ndeshjet e Shqipërisë, ndërsa theksin e vuri te Broja, për të cilin u shpreh se është super talent.

“Kemi parë ndeshjet e Shqipërisë, si ajo ndaj Anglisë. Keni një lojtar shumë të mirë siç është Broja. Nuk ishte aspak e thjeshtë e sidomos kur erdhi goli juaj.”-tha ai.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...