Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

VIDEO/ Fitorja ndaj Sivasspor-it, Thaqi: E nisëm shumë keq, por rëndësi ka fitorja

Fitorja në transfertë ndaj Sivasspor-it me rezultatin 3-4 e Ballkanit, për autorin e golit të parë, Armend Thaqi-n ishte shumë e rëndësishme.

Duke folur pas këtij takimi, Thaqi theksoi se sfida nisi shumë keq, por në fund qëllimi u arrit.

“Ndeshjen e nisëm keq. Ta fillosh 0:1 sidomos si mysafir është shumë e vështirë. Këtu u tregua karakteri i ekipit, ku u rikthyem në lojë. Ne e kthyem në lojë Sivassporin. Ia falëm dy gola dhe e rikthyem në lojë, por Zoti na ndihmoi që ta fitojmë ndeshjen. Kjo ndeshje na ka hapë rrugë që të arrijmë edhe më shumë se sa pjesëmarrja në fazën e grupeve. Shpresojmë që në ndeshjen e kthimit të shënojmë fitore dhe ti gëzojmë të gjithë tifozët”,-deklaroi mbrojtësi i kampionëve të Kosovës.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...