Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Fitorja në Firence, trajneri i Baselit: Finalja? Kemi 49% shanse

Baseli zhvilloi një pjesë të dytë fantastike, shënoi dy herë në “Artemio Franchi” dhe mposhti 1-2 Fiorentinën. Gjysmëfinalja e parë e Conference League, u buzëqeshi helvetëve.

Taulant Xhaka, kapiteni i Baselit, dhuroi asistin e golit të barazimit, teksa përmbysja ndodhi falë realizimit të Zeki Amdouni në minutat shtesë.

Trajneri Heiko Vogel vlerësoi karakterin e djemve të tij, ndërkohë që theksoi pas ndeshjes se Baseli ka 49% shanse të kualifikohet në finale.

Lexo edhe:

Ma merrte mendja se do e kishim të vështirë të qarkullonim topin. Pësuam gol, por më pas krijuam disa mundësi të pastra. Duhet të përgëzoj skuadrën për ndeshjen që zhvilloi.

Kualifikimi? Ishte vetëm takimi i parë. Ne kemi shumë respekt për forcën e Fiorentinës. Mendoj se kemi 49% mundësi për t’u kualifikuar.

E përsëris: kemi shumë respekt për Fiorentinën. Do të na duhet një tjetër performancë e tillë në ndeshjen e kthimit”, deklaroi trajneri i Baselit.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...