Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Fitorja në fundjavë e pamjaftueshme, shkarkohet trajneri i Taulant Xhakës

Basel ka shkarkuar trajnerin Patrick Rahmen. Ekipi zviceran fitoi 3-0 në fundjavë përballë Lausanne, por ndodhet 10 pikë larg Young Boys të vendit të parë.

52-vjeçari helvet mori drejtimin e Baselit më 1 korrik të vitit të kaluar, duke i drejtuar 20 herë kampionët e Zvicrës në 37 ndeshje.

Ky vendim vjen për shkak të zhvillimit të pakënaqshëm të përgjithshëm sportiv të ekipit të parë dhe mungesës së një perspektive të qartë në këtë drejtim”, lexohet në komunikatën e Baselit.

Ekipi ku bën pjesë edhe Taulant Xhaka, i cili këtë sezon numëron 851 minuta aktivizim në kampionat, do të drejtohet deri në fund të sezonit nga zv trajneri Guillermo Abascal.

[quiz-cat id=”288388″]

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...