Kombëtare

Fituan titullin me Partizanin, Telushi e Trashi marrin ftesën kuqezi

Bruno Telushi dhe Lorenc Trashi marrin ftesë nga Kombëtarja për dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020 me Islandën dhe Moldavinë. Ky ka qenë vendim i trajneri Edy Reja, që e nisi me risi aventurën në krye të kuqezinjve.

Italiani ka vendosur t’u besojë dy lojtarëve të kuq, që marrin kështu vlerësimin e merituar pas një sezoni fantastik, që i përmbyll me titullin kampion për Partizanin, 26 vite pas ngjitjes së fundit në fronin e futbollit shqiptar.

Në fakt, për Trashin grumbullimi me kuqezinjtë nuk është risi, pasi ishte nën urdhrat e Panuccit për ndeshjet me Turqinë dhe Andorrën.

Të dy lojtarët e Partizanit janë akomoduar në Tropikal në Durrës, aty ku grumbullimi i kuqezinjve për ndeshjet e radhës nis plot 18 ditë para përballjes së parë në fushë me Islandën.

Reja ka vendosur që lojtarët që e kanë mbyllur sezonin me ekipet e tyre të nisin që tani grumbullimin që këtë të hënë. Do të jetë një grup i reduktuar, prej 9-10 futbollistësh, ndërsa pas fundjavës së ardhshme grupi do të jetë më i plotë.

Më 2 qershor skuadra do të udhëtojë drejt Frankfurtit të Gjermanisë, për t’u përgatitur në një klimë më të freskët, që përafrohet sadopak me klimën e Islandës, ku kuqezinjtë do të përballen me ekipin vendës më 8 qershor.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency