Merkato

Fituan titullin te Bayerni, Guardiola kërkon Toni Kroos

Pep Guardiola dëshiron të bashkohet sërish me mesfushorin e Real Madridit, Toni Kroos. Sipas mediave spanjolle, Kroos qëndron në majën e dëshirave të teknikut të kampionve të Premier League-s për merkaton verore. Ish-mesfushori i Bayern Mynihut është një objektiv edhe i Jose Mourinhos te Manchester United, por Guardiola nuk dëshiron të humbasë mundësinë për të punuar me të përsëri. Guardiola dhe Kroos fituan një titull së bashku në sezonin e parë të Pep në Gjermani, kur drejtoj Bayern Munchen.

 

To Top