Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

Fituesi i Çmimit Nobel ofron medaljen për qëndrimin e japonezit Daichi Kamada

Mesfushori i Eintrachtit të Frankfurtit, Daichi Kamada, është në përfundim të kontratës dhe në verë ai dëshiron të largohet për të provuar një aventurë të re në një klub më të madh.

Gjithsesi, në Frankfurt po bëjnë çmos që ta bindin që të nënshkruajë një marrëveshje të re. Tani ka ndihmë për klubin edhe nga jashtë botës së sportit.

Lexo edhe:

Benjamin List, kimisti që fitoi Çmimin Nobel për paqen në vitin 2021, ka bërë një premtim.

I njohur si tifoz i skuadrës gjermane, List ka premtuar se do t’i japë medaljen e çmimit Nobel japonezit Kamada, nëse ai do të rinovojë me Eintrachtin.

 

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...