Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Analizë Superiore/ “Fituesi” i Egnatia-Teuta, superstatistikat e Qaqit në këtë sfidë

Abissnet Superiore kompletoi këtë javë raundin e 24-të, ndërsa në emisionin “Analizë Superiore” në Supersport nën drejtimin e moderatorit Sokol Xhihani dhe me pjesëmarrjen e video-analistit të kombëtares U-19, Fatjon Bardhi, Harallamb Qaqi ka rezultuar si lojtari më i mirë i Egnatia-Teuta, që u mbyll me rezultatin 0-1.

Ai ka realizuar mirë 71% të aksioneve të nisura, ndërsa ka dhënë 81% të pasimeve të sakta. Mbrojtësi i Teutës fitoi 11 nga 15 duelet që pati, teksa doli i fituar në 4 nga 6 duelet ajrore.

Nga statistikat e sfidës që durrsakët e fituan me rezultat minimal ndaj ekipit të Rrogozhinës, Qaqi rezultoi më i miri.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...