Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

Fituesit e Europa League kërkojnë Mario Goetze, projektohet rikthimi në Bundesliga

Mario Goetze vazhdon të ketë admirues të shumtë. Fantazisti gjerman ka edhe dy vite kontratë me PSV, ndërkohë që 3 klube po garojnë për shërbimet e tij.

Eintracht Frankfurt kërkon ta riktheje përsëri në Bundesliga. Fituesit e Europa League e cilësojnë 30-vjeçarin si përforcimin perfekt për fazën ofensive.

Kicker shkruan se për Goetze ka interesim edhe nga Benfica e Inter Miami, por klubi gjerman ndodhet në avantazh. Gjithsesi, drejtuesit e Eintracht duhet të bindin edhe holandezët e PSV-së me ofertën e tyre.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...