Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

”Fjalët e Xavit më emocionuan, te Barcelona prej tij”, prezantohet mbrojtësi francez

Jules Kounde është përforcimi i radhës i Barcelonës, që fitoi rivalitetin me Chelsea për shërbimet e qendërmbrojtësit të Sevillas. 23-vjeçari debutoi vitin e kaluar me kombëtaren e Francës, teksa mund të luajë edhe si mbrojtës i djathtë.

Drejtuesit e Barcelonës bindën homologët andaluzianë me një ofertë 50 milionë euro + 10 të tjera në formë bonuesh. Kounde firmosi një kontratë 5-vjeçare dhe zbuloi se ishte Xavi ai që e bindi të vijonte karrierën në “Camp Nou”.

Jam i emocionuar që ndodhem këtu dhe mund të luftoj në të gjitha kompeticionet për t’i fituar. Unë dua të fitoj trofe. Xavi ishte i rëndësishëm në vendimin tim për të zgjedhur Barcelonën.

Kam biseduar disa herë me të, fjalimi i tij më emocionoi. Ne e shikojmë futbollin në të njëjtën mënyrë. Shpresoj të jem protagonist në këtë klub“, deklaroi lojtari me origjinë nga Benini.

Kounde është përforcimi i pestë i Barcelonës, që ka siguruar edhe shërbimet e Robert Lewandowskit, Franck Kessie, Andreas Christensen dhe brazilianit Raphinha.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...