Premier League

Fjalimi emocionues i Ronaldos: A jeni gati të luftoni? S’kam ardhur për të qenë “cheerlider”

Mjaftoi një ndeshje, ajo debutuese në përvojën e dytë me Manchester United, që Cristiano Ronaldo të rrëmbente zemrat e tifozëve të “Djajve të Kuq”. Dygolëshi i CR7 ishte thelbësor për arritjen e një fitoreje të thellë 4-1 ndaj Newcastle, që i jep mundësi skuadrës së Ole Gunnar Solskjaer të jetë pjesë e kuartetit kryesor bashkë me Chelsean, Evertonin dhe Liverpoolin. Por nuk janë vetëm numrat që tregojnë impaktin e jashtëzakonshëm të portugezit.

Një burim zbuloi për “Sun” se Cristiano mbajti një fjalim emocionues para se ekipi të zbriste në fushë për ndeshjen me Newcastle. Lojtarët dhe stafi i “Djajve të Kuq” e dëgjuan në heshtje, por me shumë vëmendje.

“U ktheva në Manchester United për dy arsye. E para është se e dua klubin, e dyta është se e dua mentalitetin fitues që ka ky klub. Nuk jam këtu për të qenë një nxitës i tifozëve (cheerlider). Nëse doni të jeni të suksesshëm, duhet ta doni Unitedin nga thellësia e zemrës. Duhet të ushqehesh, të flesh dhe të luftosh për klubin. Nuk ka rëndësi nëse luani ose jo, gjithmonë duhet të jepni 100% dhe të mbështesni shokët tuaj. Unë jam këtu për të fituar dhe fitorja sjell lumturi. Ne duam të jemi të lumtur, apo jo? Ju jeni futbollistë fantastikë dhe unë besoj tek ju, përndryshe nuk do të isha kthyer.

Nëse jepni gjithçka, fansat do t’ju mbështesin. Unë dua të krijoj një mentalitet fitues, kështu që kur të dal në pension e gjitha kjo do të mbetet dhe ju do të vazhdoni të dominoni. Do të jap gjithçka, por kam nevojë edhe për ju. A jeni gati për të luftuar? A jeni gati të jepni gjithçka në fushë? ”. Fjalimi i Ronaldos është i një lideri absolut, ai fitoi duartrokitjet e të gjithë të pranishmëve.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency