Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Flamuri me Kosovën në hartën e Serbisë, FIFA nis procedurat disiplinore

FIFA ka nisur procedurat disiplinore kundër Federatës Serbe të Futbollit në lidhje me një akt propagande politike.

Një flamur në hartën e së cilit përfshihej edhe territori i Kosovës ishte varur në dhomën e zhveshjes para se Serbia të ndeshej me Brazilin këtë të enjte, që u mbyll me fitoren e amerikano-latinëve me rezultatin 2-0.

Ajo tregonte një hartë të Serbisë e cila përfshinte territorin e ish-krahinës së saj dhe ku shkruhet slogani “Jo dorëzim”.

Këto foto kanë qarkulluar në rrjetë, ndërsa flamuri ishte vendosur mbi dollapët e Milos Veljkovic dhe Andrija Zivkovic.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...

Francë

Transferimi i Xhuliano Skukës te Metz ishte padyshim më i bujshmi i këtyre viteve të fundit. Më i shtrenjti në historinë e kampionatit shqiptar....