Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Flamurtari bën “poker” ndaj Besës së Kavajës dhe fiton me një lojtar më pak  

Besa Kavajës-Flamurtari mbyllën raundin e 17-të të Kategorisë së Parë, me vlonjatët që fituan me “poker”, ndonëse nga minuta e 62’ ishin me 10 lojtarë pasi Licaj mori karton të kuq.

Sfida vazhdoi me barazim pa gola, deri në minutën e 7’, kur Indio zhbllokoi sfidën duke realizuar nga pika e bardhë e penalltisë. Më pas në minutën e 36’ Merlim realizoi golin e dytë për Flamurtarin.

Në minutën e 54’ Indio realizoi golin e dytë personal dhe të tretin për skuadrën. Vendasit tentuan të reagojnë, duke realizuar në minutën e 58’ me Hoxhën.

Lexo edhe: 

Ndërsa Flamurtari nuk u ndal me aq, në minutën e 61’ Indio realizoi tripletë dhe njëkohësisht bëri “poker” për ekipin e tij.

Një minutë më pas Licaj mori karton të kuq dhe Flamurtari luajti pjesën e mbetur të ndeshjes me një lojtar më pak.

Pas këtij raundi Flamurtari ngjitet në vend të dytë me me 32 pikë, një më pak se Skënderbeu kryesues, teksa Besa Kavajës qëndron në vend të pestë me 24 pikë.

 

 

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...