Kupa e Shqiperise

Flamurtari “bie” ndaj Veleçikut, barazojnë Tirana e Laçi, “ok” Partizani e Kukësi

Flamurtari është e vetmja skuadër e Kategorisë Superiore që del e humbur nga sfida e vajtjes e raundit të parë të Kupës së Shqipërisë. Skuadra vlonjtate, që i përket Grupit A, u mposht 3-2 nga Veleçiku dhe duhet patjetër të fitojë në sfidën e kthimit, për të vijuar me tej. Rezultat surprizë mund të konsiderohet në këtë grup barazimi i Tiranës 0-0 në fushën e Shënkollit, ndërsa Partizani fitoi 0-3 me Vorën. Edhe Teuta u tregua e kujdesshme në fushën e Tërbunit, duke fituar 0-2, ndërsa Vllaznia iu imponua 0-1 Burrelit. Në takimet e tjera të këtij grupi Iliria e Fushë Krujës fitoi 2-1 me Kastriotin, ndërsa Erzeni shkatërroi 3-0 Dinamon.

Në Grupin B fituan të gjitha ekipet e Superiores, me përjashtim të Laçit, që barazoi pa gola në fushën e Elbasanit. Kukësi triumfoi 1-3 në Peqin m Shkumbinin, ndërsa Skënderbeu iu imponua 1-4 Devollit. Korabi-Besëlidhja përfundoi 2-1, Turbina-Luftëtari 0-1, Pogradeci-Bylis 0-4, Egnatia-Besa 0-1 dhe Lushnja-Orikumi 2-1. Ndërkohë skuadra e Kamzës nuk u paraqit në fushën e Apolonisë.

 

 

Rezultatet:

Grupi A

Vora-Partizani 0-3

Tërbuni-Teuta 0-2

Veleçiku-Flamurtari 3-2

Shënkolli-Tirana 0-0

liria-Kastrioti 2-1

Burreli-Vllaznia 0-1

Erzeni-Dinamo 3-0

 

Grupi B

Korabi-Besëlidhja 2-1

Shkumbini-Kukësi 1-3

Devolli-Skënderbeu 1-4

Elbasani-Laçi 0-0

Turbina-Luftëtari 0-1

Pogradeci-Bylis 0-4

Egnatia-Besa 0-1

Lushnja-Orikumi 2-1

Apolonia-Kamza 3-0 në tavolinë (Kamza nuk u paraqit)

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency