Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Flamurtari “blindon” portën, firmos me portierin lushnjar

Flamurtari i Vlorës është me synime të qarta për sezonin e ardhshëm. Klubi kuqezi, i sapongjitur në të parën, e ka detyrim ngjitjen në Superiore, për të lënë pas sa më shpejt një periudhë të errët të historisë.

Skuadra vlonjate ka firmosur me portierin lushnjar, Ariol Kaloshi, që sezonin e kaluar ka qenë pjesë e Butrintit, që nuk ia doli të qëndronte në Kategorinë e Parë. 22-vjeçari ka luajtur edhe me Tomorin, Besën dhe Lushnjën në Shqipëri.

Në klubin bregdetar priten të tjera lëvizje, pasi kërkohen lojtarë me peshë dhe përvojë për arritjen e objektivit final.

 

Lajme të tjera

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...