Kategoria Superiore

Flamurtari e Luftëtari, edhe matematika nuk i mban gjatë në Superiore

Fundi i një makthi. Nuk është befasi e as nuk do të ketë lot dëshpërimi, sepse është thjesht çështje kohe derisa Luftëtari e Flamurtari zyrtarisht t’i thonë mirupafshim Kategorisë Superiore. 1+1 bëjnë 2: klubet pa financa do të largohen nga liga e më të mirëve në Shqipëri.

Matematika mund t’i dënojë që këtë fundjavë. Të dielën, nëse gjirokastritët dorëzohen ndaj Tiranës kryesuese dhe vlonjatët mposhten përballë Skënderbeut në Vlorë, e në të njëjtë kohë Bylisi i vendit të 8-të fiton përballë Teutës, atëherë zyrtarisht Luftëtari e Flamurtari do të jenë në Kategorinë Inferiore.

Skuadra e Novit ka një distancë prej 22 pikësh me ballshiotët, ndërsa kuqezinjtë kanë 25 pikë më pak se Bylisi. Nëse fusha prodhon rezultatet e përmendura më herët, atëherë me 8 javë nga fundi distanca mes Luftëtarit e Bylisit do të shkonte në 25 dhe ajo mes vlonjatëve e skuadrës së Dovedan do të kapte kuotën 28 pikë, matematikisht e mbyllur.

Gjithsesi, nuk mund të anashkalohet një element i rëndësishëm, si Luftëtari ashtu edhe Flamurtari, edhe pse prej kohësh e kanë të qartë fatin e tyre, asnjëherë nuk kanë treguar mungesë respekti ndaj këtij sporti të mrekullueshëm, madje u kanë hapur punë edhe skuadrave kryesuese, rasti më i fundit ishte të mërkurën, kur gjirokastritët u dorëzuan vetëm në minutën e 95-të ndaj Kukësit.

Në këtë mënyrë, edhe pse të dielën në mbrëmje mund të jenë në Kategorinë e Parë, kjo nuk do të thotë se do ta vijojnë kampionatin si dy skuadra me portën e hapur për këdo, përkundrazi…

Përgatiti: Glendi Tafaj

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency