Kategoria e Parë

Flamurtari firmos me kapitenin e Kastriotit, konfirmohet edhe trajneri

Flamurtari siguroi rikthimin në Kategorinë e Parë, aty ku shpreson dhe beson se do të qëndrojë vetëm një sezon. Kuqezinjtë kanë si objektiv kalimin në Abissnet Superiore dhe për t’ia dalë nevojiten prurje cilësore.

Klubi vlonjat ka prezantuar sot afrimin e parë në merkato. Flamurtari ka firmosur me Sokol Nezirin, ish-kapitenin e Kastriotit. 25-vjeçari aktivizohet në krahun e djathtë të mbrojtjes, por mund të luajë edhe në qendër e si mesfushor shkatërrues.

Mirë se vjen në familjen e madhe Kuqezi të Flamurtari F.C”, lexohet në faqen zyrtare të klubit të madh, që pritet të jetë shumë aktiv në merkato.

Ndërkohë, drejtuesit kanë konfirmuar Dritan Resulin në stolin e skuadrës. 46-vjeçari shpreson të sigurojë një tjetër sukses me kuqezinjtë, duke i rikthyer ata në elitën e futbollit shqiptar.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

La Liga 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Real Sociedad
0
0
0
0
0
0
0
0
2Elche
0
0
0
0
0
0
0
0
3Celta de Vigo
0
0
0
0
0
0
0
0
4Cadiz
0
0
0
0
0
0
0
0
5Rayo Vallecano
0
0
0
0
0
0
0
0
6Real Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
7Villarreal
0
0
0
0
0
0
0
0
8Barcelona
0
0
0
0
0
0
0
0
9Atletico Madrid
0
0
0
0
0
0
0
0
10Sevilla
0
0
0
0
0
0
0
0
11Mallorca
0
0
0
0
0
0
0
0
12Almeria
0
0
0
0
0
0
0
0
13Valencia
0
0
0
0
0
0
0
0
14Athletic Club
0
0
0
0
0
0
0
0
15Espanyol
0
0
0
0
0
0
0
0
16Real Betis
0
0
0
0
0
0
0
0
17Getafe
0
0
0
0
0
0
0
0
18Real Valladolid
0
0
0
0
0
0
0
0
19Osasuna
0
0
0
0
0
0
0
0
20Girona
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency