IPKO Superliga

Flamurtari “fundos” Lirinë, Drita barazon “in extremis” me Drenicën

Liria e Prizrenit merr një tjetër goditje në luftën për mbijetesë në IPKO Superligën e Kosovës. Prizrenasit u mposhtën 1-0 në përballjen direkte me Flamurtarin e tashmë kuqezinjtë krijojnë një distancë prej 8 pikësh me vendin e 11-të, që bie direkt nga kategoria.

Golin e vetëm të këtij takimi, që rezultoi vendimtar për të përcaktuar fituesin, e realizoi Kelmendi në minutën e 55-të. Për Flamurtarin kjo ishte fitorja e parë pas tetë ndeshjes (4 barazime dhe po kaq humbje), çka ndikon në moralin e kuqezinjve për tentuar shmangien e barazhit.

Takimin tjetër i zhvilluar në Gjilan mes Dritës dhe Drenicës  përfundoi në barazim 2-2. Shkëlqeu për ekipin nga Skënderaj Andrews, që shënoi dy herë në portën e “intelektualëve” në pjesën e parë, pikërisht në minutat 12’ dhe 42’, por intelektualët reaguan me Haxhimusës 15 para përfundimit të kohës së rregullt dhe Liridon Lecin në minutën e fundit shtesë, pasi një 11-metërshi të kontestuar nga miqtë. .

Nuk ndryshon asgjë në renditje, pasi Drita mbetet e katërt me 46 pikë, ndërsa Drenica ndjek me 8 pikë më pak.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency