Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Flamurtari i beson Diego Longos, synohet rikthimi në Superiore

Flamurtari i beson Diego Longos
Flamurtari i beson Diego Longos

Flamurtari gjen menjëherë pasuesin e Marceloo Troisit në pankinë. Vlonjatët kanë vendosur t’i besojnë pankinën italianit Diego Longo, i cili sezonin e kaluar drejtoi Kukësin në Superiore.

Italiani 47-vjeçar ishte i papunë që prej largimit nga verilindorët, teksa këtë të enjte zbarkoi në Vlorë dhe u prezantua në pankinë nga presidenti i kuqezinjve, Sinan Idrizi.

Lexo edhe: 

Duket se Longo është dhurata e Idrizit për 100-vjetorin e klubit, teksa italiani ka nisur nga puna menjëherë, për të rikthyer Flamurtarin në elitën e futbollit shqiptar.

“Jam këtu duke menduar për 6 ndeshjet që kemi përpara, ajo që do të ndodhi më vonë nuk ka rëndësi, duhet të shkojmë në Superligë, sot ekziston vetëm Flamurtari dhe këto 6 ndeshje. Skuadra e parë që kam njohur është Flamurtari në Shqipëri sepse kam qenë pjesë e “Petrolul Ploeshti” kur Flamurtari është ndeshur me këtë skuadër. Jam këtu në 100 vjetorin e klubit me njerëz që i kanë dhënë shumë dhe shpresoj se është ogur i mire”, u shpreh Longo në prezantim.

Lajme të tjera

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kategoria Superiore

Tirana vijon përgatitjet për të kompletuar skuadrën në prag të turit eliminator të Conference League, teksa pas konfirmimit të trajnerit Orges Shehi në pankinë,...

Kombëtare

Emisioni Analizë Kuq e Zi, nën moderimin e Sokol xhihanit, publikoi sipas statistikave atë që konsiderohet si formacioni më i mirë i mundshëm i...