Kategoria Superiore

Flamurtari–Laçi, përballja që vendos shumë!

Java 16-të do të sjellë në skenë një nga duelet më të forta të këtij edicioni pasi në Vlorë do të luhet Flamurtari–Laçi.Të dyja skuadrat kanë ambicie të njëjta këtë edicion pasi kërkojnë zonën europiane duke qënë se dhe në renditje janë pranë njëri-tjetrit me një diferencë 4 pikë. Dueli i së dielës është një provë karakteri për të dyja ekipet që në javët e fundit kanë treguar oshilacione. Vlonjatët zhgënjyen në transfertën ndaj Kastriotit, pikërisht atëherë kur mendohej se Flamurtari ishte rikthyer në kulmin e vetë sidomos pas atij suksesi me Partizanin. Por në Fushë-Krujë kuqezinjtë dështuan për të vijuar me vazhdimësinë dhe tashmë në shtëpi duhet të tregojnë edhe një herë karakterin e tyre për tu ringritur në një sezon që deri më tani ka treguar ulje ngritje.E vështirë është kjo transfertë edhe për Laçin duke parë që fundjavën e kaluar nuk shkoi më shumë sesa barazimi pa gola me Kamzën,ndërkohë që në 3 javët e fundit i ka regjistruar të 3 rezultatet. Pavarësisht kësaj ecurie kurbinasit janë ende pranë kreut, pasi diferenca me Teutën e vendit të 3 është vetëm dy pikë ndërkohë që ka ende dhe dy faza të tjera për t’u luajtur. Për këtë arsye sfida e së dielës Flamurtari–Laçi është një provë karakteri. Nëse vlonjatët dalin me pikët e plota rikthejnë ambiciet e Europës dhe i afrohen sërish skuadrave të kreut, ndërkohë që Laçi jo vetëm mund të përfitojë nga përballjet direkte midis 4 të parave por largon një rival nga gara.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency