Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Flamurtari nuk humb kohë, zyrtarizon trajnerin me të cilin kërkon ngjitjen në Superiore

Drejtuesit e Flamurtarit nuk humbin kohë për përgatitjet për sezonit të ri. Vetëm pak ditë pas zhgënjimit në ndeshjen e play off-it kundër Korabit, klubi kuqezi ka zyrtarizuar trajnerin e ri, që merr postin e lënë bosh nga italiani Diego Longo.

Bëhet fjalë për një emër të njohur të afirmuar edhe në kategorinë Superiore. “Timonin” e Flamurtarit e merr Emiliano Çela, që e pati të pamundur të siguronte mbijetesën e Kastriotit në Superiore.

Lexo edhe:

Çela është një trajner që e njeh shumë mirë futbollin shqiptar, dinamikat e tij, dhe shquhet për grintën që ia injekton skuadrës në fushën e lojës.

Objektivi i tij do të jetë ngjitja e Flamurtarit në Superiore, ku mungon prej shumë sezonesh.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...