Kategoria Superiore

Flamurtari rinovon me Useinin dhe Mustën

Ka nisur procesi i rinovimit të kontratave tek Flamurtari. Kubi kuqezi ka zgjatur marrëveshjen me Emiliano Mustën dhe Muhamed Useinin. Elbasanasit i kishte përfunduar kontrata më 31 Maj dhe pavarësisht se ishte pranë akordit me Kukësin vendosi të respektonte drejtuesit vlonjatë, duke dëgjuar ofertën e tyre, që që rezultoi e kënaqshme edhe në aspektin financiar, dhe në këtë mënyrë erdhi firma mbi kontratën një vjeçare.

Musta sezonin e shkuar me kuqezinjtë u aktivizua në rolin e mbrojtësit të majtë, duke zbritur në fushë në 33 ndeshje, teksa gjeti rrugën e rrjetës në 4 raste.
Useini ishte gjithashtu primar për drejtuesit e Flamurtarit. Paraqitjet e 29-vjeçarit i bindën të gjithë dhe nuk ishte e vështirë gjetja e një akordi mes palëve.

Ish lojtari i Shkëndijës së Tetovës ishte një pikë referimi në mesfushën e vlonjatëve dhe zhvilloi 33 ndeshje në kampionat, prej të cilave 31 si titullar, duke shënuar edhe 2 gola.

Ky është hapi i parë i Flamurtarit drejt rindërtimit të skuadrës, me administratorin Idrizi që e ka theksuar shpesh here se do të synojë të formojë një ekip me potencial të rëndësishëm. Për momentin është ende pezull çështja e trajnerit, teksa drejtuesi kryesor i klubit kuqezi ka disa alternativa në tryezë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top