Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Flet heroi i derbit: Nuk më intereson kush luan, dua të fitoj trofe

Flet heroi i derbit: Nuk më intereson kush luan, dua të fitoj trofe
Flet heroi i derbit: Nuk më intereson kush luan, dua të fitoj trofe

Ishte nga të paktët futbollistë të Interit që nuk u grumbullua nga përfaqësuesja përkatëse dhe armeni Heinrikh Mkhitaryan e shfrytëzoi maksimalisht ndërprerjen për të përgatitur në mënyrë perfekte derbin e Milanos.

I aktivizuar titullar në mesin e fushës, futbollisti veteran shënoi golin e parë të takimit në minutën e 5-të dhe të tretin në të 69-ën, duke i dhënë dy herë qetësi Interit. E si të mos mjaftonte kjo, dha edhe një asist perfekt për atë që kërkon t’i marrë vendin e titullarit, italianin Davide Frattesi.

Pas ndeshjes Mkhitaryan nuk e fshehu lumturinë, si për fitoren bindëse, ashtu dhe për paraqitjen personale, teksa nuk ngurroi të falënderojë edhe tifozët.

Lexo edhe:

“Jam shumë i lumtur, jo vetëm për golat e mi, por edhe për këtë fitore të bukur. Jemi në formë të gjithë dhe me këtë tifozeri të mrekullueshme, mund të shkojmë shumë larg. Nuk më intereson nëse luaj unë apo jo, pasi jemi 25 futbollistë dhe të gjithë të barabartë, Duam të gjithë fitoren e Interit, ndërsa për formacionin vendos trajneri. Kemi ndryshuar shumë lojtarë në verë, por ata që kanë ardhur, kanë shumë cilësi dhe mjafton t’i shohësh si futen në fushë”, u shpreh Mkhitaryan.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...