Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Flet “heroi” i Vllaznisë: Kemi treguar se dimë të luajmë, në Rumani provojmë kualifikimin

Ardit Hoxhaj u bë sërish protagonist për Vllazninë. Sulmuesi vlonjat erdhi nga pankina dhe gjeti golin e barazimit për shkodranët ndaj rumunëve të Universitateas së Craiovës, në sfidën e vlefshme për turin e dytë eliminator të Conference League.

Në përfundim të sfidës sulmuesi kuqeblu u shfaq i kënaqur që skuadra shmangu humbjen dhe optimist se në Rumani mund të provojnë barazimin.

“E nisëm ndeshjen me shumë autoritet, por u ndëshkuam nga një episod i pafat si penalltia. Megjithatë reaguam mirë dhe shmangëm humbjen, ndërsa javën e ardhshme do të luajmë shanset tona në Rumani. Ne kemi treguar se dimë të luajmë futboll ndaj çdo kundërshtari, ndaj shpresoj që me pak fat t’ia dalim”. U shpreh vlonjati.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...