Serie A

Flet Kumbulla: Sfida me Milanin më emocionuesja, momenti më i vështirë…

Sezoni i parë i Marash Kumbullës me Romën ka qenë brenda pritshmërive. Me 27 paraqitje në total dhe 2 gola të realizuar mes kampionatit, Kupës së Italisë dhe Europa League, mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka marrë vlerësimet e tifozëve verdhekuqë. Në ndeshjet e fundit Kumbulla nuk është aktivizuar rregullisht nga trajneri Fonseca ndërsa shpreson që sezonin e ardhshëm me Jose Mourinhon në stol të marrë më shumë minuta. Megjithatë për një mbrojtës që ka pak muaj që ka mbushur 21-vjeç dhe që luan vetëm sezonin e tij të dytë në Serie A, statistikat janë pozitive. Në një bashkëbisedim me tifozët e Romës në rrjetet sociale, Kumbulla ka treguar disa detaje interesante të karrierës së tij të deritanishme.

“Çfarë mendova në momentin e parë që Roma më bëri ofertë? Wow. Momenti që më gëzon më shumë dhe bën që zemra të rrahë fort është kur futem në një stadium plot me tifozët. A kam pasur frikë ndonjëherë? Po, ka ndodhur dy vite më parë kur u dëmtova. Ndërsa momenti më i vështirë i karrierës ishte kur u infektova me COVID-19. Ndeshja më emocionuese? Ndeshja me Milanin, kur shënova gol dhe dolëm 3-3″, u shpreh Marash Kumbulla për të cilin Roma gjatë kësaj vere duhet të derdhë në arkat e Veronas edhe 24 milionë euro të tjera pas atyre 3 milionë që pagoi për huazimin 1-vjeçar.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency