Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Flet si lojtar i Inter Miami, Messi: Jam shumë i etur të ndihmoj në shtëpinë time të re!

Lionel Messi është gati për të nisur një eksperiencë të re larg Europës, në kampionatin amerikan MLS, me Inter Miami.

Pas zyrtarizimit te Inter Miami, me të cilin ka firmosur deri në 2025-ën, Messi ka folur për tifozët e skuadrës së tij të re, ndërsa është shprehur i emocionuar për eksperiencën që e pret.

Lexo edhe: 

“Jam shumë i emocionuar për të filluar këtë kapitull të ri të karrierës sime. Mendoj se është një mundësi fantastike, mezi pres të filloj. Kjo është një mundësi fantastike dhe së bashku do të vazhdojmë të ndërtojmë këtë projekt të bukur. Ideja është të punojmë së bashku për të arritur objektivat që kemi vendosur dhe unë jam shumë i etur të filloj të ndihmoj këtu në shtëpinë time të re.”-tha kampioni i botës me Argjentinën.

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....