Kombëtare

Flet spikeri që bëri gafën me Shqipërinë: Ishte një gabim njerëzor, nuk kam fjetur dy ditë!

Nga sportëdashësit shqiptarë u cilësua si një veprim qëllimshëm që mori përmasa të mëdha në të cilën u përfshi edhe politika por spikeri i stadiumit nuk mund ta pranojë diçka të tillë. Ndeshja mes Francës dhe Shqipërisë në Stade De France filloi me 7 minuta vonesë pasi fillimisht u ngatërrua himni shqiptar me atë të Andorrës. Spikeri i stadiumit kërkon falje për këtë gabim por e bëri akoma më të turpshme duke i kërkuar falje Armenisë dhe jo Shqipërisë dhe duke bërë një gafë akoma më të madhe, megjithatë vetë Max ka sqaruar gjithçka në një intervistë për L’Equipe duke shtuar se ishte thjeshtë një gabim njerëzor për të cilin nuk ka fjetur dy ditë.

“Unë bëra një gabim të madh. Federata Franceze e Futbollit më shpjegoi problemin me himnin. Unë pastaj duhet të menaxhoja situatën e komplikuar, ndërsa 80.000 njerëz po prisnin që të fillonte ndeshja. Nuk po e dëgjoja veten se çfarë po thoja. Vetëm kur më thanë më vonë. Truri im ishte bllokuar. Unë do do të doja të mos kishte ndodhur, ndërsa kam drejtuar rreth 500 ndeshje. Gjithashtu kam pasur mbështetjen e të gjithëve. Jam ndjerë tmerrësisht keq. Po e bëj këtë punë për rreth 35 vite, mes radios dhe TV. Unë nuk kam fjetur për dy ditë, derisa të kisha shansin që të rregulloja gabimin në ndeshjen me Andorrën”, ka deklaruar Max.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency