Conference League

VIDEO/ Flet trajneri nënkampion bote: Shpresoj të përsëritet historia ime me Feyenoordin

Në Tiranë, për finalen e Conference League ndodhet edhe trajneri holandez që ka drejtuar Feyenoordit dhe përfaqësuesen e tulipanëve Bert van Marwijk. Gazetari i SuperSportit, Andi Deçka përfitoi për t’i marrë një prononcim të shkurtër trajnerit veteran.

Mister van Marvwijk, ju jeni trajneri i fundit që keni fituar një trofe Europian me Feyenoordin, pikërisht Kupën UEFA kundër Dortmundit.

Për mua është histori dhe shpresoj që të përsëritet suksesi.

Si ju duket qytetit i Tiranës dhe nëse të ardhmen do të keni një ofertë nga Federata Shqiptare e Futbollit, do ta pranonit?

Së pari dua të them se jam shumë i befasuar pozitivisht ku pashë vendin tuaj, është vend shumë i bukur. Dhe me sa kuptova po zhvillohet dhe për këtë dua t’ju përgëzoj. Oferta nga FSHF? Jo nuk do të pranoj më oferta, e kam mbyllur karrierën time si trajner. Nuk mund të bëj prapakthehu, kur themi mjaft, është mjaft. Po shijoj këtë event tani.

 

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency