Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Flick: Kush dëshiron është i ftuar për Euro 2024, do kemi të paktën 2 lojtarë të rinj!

Pesë emra të rinj te Gjermania
Pesë emra të rinj te Gjermania

Trajneri i Gjermanisë, Hansi Flick, dha disa lajme për Kombëtaren e re që po ndërtohet.

Lexo edhe:

Duke folur për mediet në lidhje me planet e së ardhmes, Flick theksoi në skuadrën e Gjemanisë do të ftohen të paktën dy lojtarë të rinj.

“Duhet të kemi të paktën një ose dy lojtarë të rinj, do të jetë interesante të shohim disa lojtarë të rinj në veprim. Duam t’u tregojmë të gjithëve se çfarë ne jemi të aftë. Jam i sigurt që kam djem fantastikë, me cilësi të shkëlqyera. Është e rëndësishme të dimë se ne kemi një ekip që lufton për t’u kthyer diçka shikuesve, kushdo që dëshiron është i mirëpritur në rrugën tonë për në Euro 2024. Sigurisht që ne do të duhet të përmirësohemi në mbrojtje, shiko Katarin, skuadrat që arritën në fund pësuan pak gola. Duhet të dish të mbrohesh pa kompromis”-tha trajneri.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...