Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Flick: Mësojmë nga gabimet, triumfojmë në “Euro 2024”

Dështimi i Gjermanisë në “Katar 2022” solli viktimën e parë: Oliver Bierhoff tashmë është larguar nga posti i drejtorit teknik. Ditët e fundit është folur shumë edhe për largimin e trajnerit Hansi Flick, por këtij të fundit iu dha një tjetër shans për të fituar Euro 2024.

“Unë dhe stafi im jemi optimistë për Kampionatin Evropian në vendin tonë. Si ekip, mund të arrijmë shumë më tepër sesa treguam në Katar. Humba një mundësi të madhe atje, do të nxjerrim mësimin nga kjo. Unë kam besim në rrugën e përbashkët të rënë dakord sot me Bernd Neuendorf dhe Aki Ëatzke. Të gjithë duam që e gjithë Gjermania të bashkohet përsëri pas kombëtares në kampionatin e tyre evropian në 2024 .”

 

 

 

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...