Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Flick: Na mungon agresiviteti, nuk ditëm të shfrytëzojmë gabimet e Belgjikës

Gjermania është vendi organizator i kampionatiat europian dhe “Panzerat” do të zhvillojnë vetëm ndeshje miqësore, duke mos qenë e angazhuar në kualifikuese. “Panzerat” u mundën në shtëpi nga Belgjika me rezulatin 2-3, në sfidën e zhvilluar të martën, me trajneri Hansi Flick që ka mundësinë të provojë element të rinj.

Tifozët janë të zhgwnjyer nga paraqitja e skuadrës në vitet e fundit, pasi që pas 2014 kur Gjermania mori Kupën e Botës e ka humbur shkëlqimin e  saj.

“Ishim shumë pasiv në pjesën e parë. Mungoi presioni nga ana jonë, diçka që i kirjoi mundësinë Belgjikës që të na mposhte. Në pjesën e dytë ndryshuam diccka dhe u stabilizuam, por presioni u rrit dhe kjo nuk ndikoi mirë.

Lexo edhe:

Patëm momentet tona të mira, Belgjika pati një periudhë që bëri disa gabime, por nuk i shfrytëzuam. Për momentin është e rëndësishme që të vazhdojmë që të punojmë më tepër në momentin kur ushtrojmë presion, pasi është një element që po na penalizon”.

Gjermania vinte pas fitores 2-0 ndaj Perusë, teksa në këto dy sfida u aktivizua për herë të parë dhe sulmuesi me origjinë shqiptare Mërgim Berisha, I cili ka bërë zgjedhjen e tij për të përfaqësuar Gjermaninë.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...