Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

Flick trajneri i parë i shkarkuar nga Gjermania në 123 vite, kreu i DFB: Kemi ndeshje të forta para!

Në 123 vitet e Federatës Gjermane të Futbollit Hansi Flick është trajneri i parë i kombëtares gjermane që shkarkohet nga detyra. Përpara Flick-ut në Gjermani, asnjë trajner nuk ishte shkarkuar ndonjëherë.

Duke reaguar për këtë vendim, presidenti i Federatës Gjermane të Futbollit, Bernd Neuendorf deklaroi se skuadra ka nevojë për një frymë të re.

Lexo edhe:

Komisionet ranë dakord që kombëtarja e meshkujve kishte nevojë për një moment të ri dhe për ndryshim pas rezultateve të fundit që janë shumë zhgënjyese. Ne duhet të përballemi me ekipet europiane me një frymë optimizmi dhe besimi në vendin tonë”-tha kreu i federatës Gjermane.

Më tej Neuendorf shtoi: “Për mua personalisht, është një nga vendimet më të vështira të mandatit tim deri më tani. Sepse e vlerësoj Hansi Flick dhe ndihmës trajnerët e tij si ekspertë dhe njerëz të futbollit. Por suksesi sportiv është prioriteti kryesor për DFB, kështu që vendimi ishte i pashmangshëm”.

Trajnerët e tjerë që janë larguar nga Gjermania ose e kanë bërë me dëshirën e tyre ose në fund të kontratës.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...