Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Fofana lavdëron Maignan: Ai është një lider i vërtetë, të shtyn të japësh më shumë

Mesfushori i Monaco-s dhe kombëtares franceze, Youssouf Fofana foli për Kampionatin Europian, Gjermani 2024, në veçanti për një nga shokët e ekipit te Franca.

Ai theksoi për mediet se portieri, Mike Maignan është një lider i vërtetë dhe se i shtyn që të japin më shumë nga vetja.

Lexo edhe: 

“Maignan flet me të gjithë. Kur flet e dëgjojmë. Është një heshtje e madhe kur flet ai. Lojtarë e tjerë janë në gjendje të japin më shumë kur u flet Maigna”-deklaroi Fofana.

Lajme të tjera

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...

Futboll

Trajneri i Fenerbahçes, Jose Mourinho është shumë i fokusuar në merkato, për ta përforcuar skuadrën e tij që të jetë sa më konkurruese jo...

Serie A

Në ditën e prezantimit të Thiago Mottës si trajneri i ri i Juventusit foli edhe Cristiano Giuntoli. Drejtori teknik i bardhezinjve e nisi me...

Gjermani

Bayer Leverkusen ka zyrtarizuar këtë të enjte transferimin e Martin Terrier. 27-vjeçari vjen nga skuadra franceze e Rennes dhe ka firmosur për pesë sezone...