Serie A

Fonseca humb besimin e Friedkin, gati rikthimi i bujshëm te verdhekuqtë

Dy humbjet e fundit të Romës, në derbi me Lazion për kampionat dhe në Kupën e Italisë ndaj Spezias, që rezultoi me një eliminim të turpshëm nga kompeticioni, e ka lëkundur fort stolit e Paulo Fonsecas. Verdhekuqtë e nisën me rezultate mjaft të mira vitin 2021, por edhe kjo kënaqësi u zbeh shumë shpejt me dy disfata të rënda brenda pak ditësh.

Shoqërinë më shumë se rezultatet e shqetëson qasja e skuadrës në momentet më të rëndësishme të sezonit.

Mediet italiane shkruajnë se në bankën e të akuzuarve është kryesisht trajneri Paulo Fonseca, pozicioni i të cilit është në dyshim serioz.

Pronarët e Friedkin po e vlerësojnë me shumë kujdes situatën dhe nuk përjashtohet mundësia e një ndryshimi në stafin teknik. Menjëherë pas humbjes me Spezian në ambientin verdhekuq ka nisur të qarkullojë emri i Lucinao Spalletit.

Bëhet fjalë për një kthim të bujshëm, nëse do të bëhet realitet, pasi tekniku toskan e ka drejtuar Romën në dy periudha të ndryshme.

Paulo Fonseca, nga ana e tij, nuk heq dorë dhe synon të rifitojë besimin e plotë të klubit.

“Jam në diskutim që nga dita e parë, por ndihem i fortë, sepse në kampionat Roma është në pozita të mira, aty ku synonim. Është problem mentaliteti, duke parë se ndaj Atalantës, Napolit dhe Lazios nuk kemi mundur të reagojmë, por kundër Spezias e kthyem ndeshjen dhe patëm mundësi për ta fituar.”

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency