Serie A

Fonseca: Krenar me paraqitjen e skuadrës, nuk e di a do jem sezonin tjetër

Roma ia doli të sigurojë kalimin për në gjysmëfinalet e Europa Leagues, pasi eliminoi holandezët e Ajaxit, ndërsa tani ka mbetur e vetmja skuadër që mban lart flamurin italian në Europë.

Verdhekuqtë do të përballen me Manchester United për një vend në finale, ndërsa trajneri Paulo Fonseca u shfaq mjaft i lumtur me paraqitjen e bërë ndaj Ajaxit dhe me arritjen e skuadrës deri në gjysmëfinale.

“Jam shumë i kënaqur me kalimin e turit dhe mbi të gjitha me paraqitjen e skuadrës. E dinim avantazhin që kishim dhe e menaxhuam lojën për të mos shpenzuar shumë energji dhe njëkohësisht për të mos u dhënë mundësi kundërshtarëve të na rrezikonin. Jam krenar për punën që kemi bërë me këta djem”, u shpreh tekniku portugez.

Edin Dzeko u rikthye të shënojë për verdhekuqtë, këtë herë një gol me shumë peshë, pasi vrau shpresat e holandezëve, ndërsa Fonseca foli me superlativa për të dhe për lojtarë të tjera si Cristante e Calafiori.

“Dzekon e shoh shumë të motivuar dhe kjo është shumë e rëndësishme për ne, pasi jemi në një moment vendimtar të sezonit. Cristante bëri shumë mirë në impostimin e lojës, pasi i ka këto cilësi tashmë, ndërsa edhe Calafiori u pa qartë që ishte mjaft aktiv në krahun e tij”, u shpreh Fonseca.

Ndonëse verdhekuqtë janë në gjysmëfinalet e Europa Leagues dhe po garojnë për një vend në zonën Champions në kampionat, e ardhmja e Fonsecës në pankinë është në dyshim, teksa këtë e pranon edhe vetë portugezi.

“Marrëdhënia ime me drejtuesit e Romës mbetet e njëjtë edhe pas këtij kualifikimi. Nuk e di a do të jem trajner i Romës sezonin e ardhshëm, por ju siguroj që do të jem në pankinë ndeshjen e ardhshme”, deklaroi Fonseca.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency