Serie A

Fonseca në dyshim, Allegri i gatshëm të marrë drejtimin e Romës

Massimiliano Allegri, i gatshëm të marrë drejtimin e Romës pikërisht tani që pronarët Friedkin kanë dyshime serioze për Fonsecan. Max është lodhur nga qëndrimi jashtë, ai ka nevojë të ndiejë adrenalinën e fushës. Trajneri nga Livorno është i disponueshëm për të biseduar me pronarët e rinj të Romës. Ai dëshiron të njohë projektin dhe të kuptojë nëse skuadra është konkurruese.

Nuk është çështja te paratë, ndonëse Allegri “luan” më shifra të larta. Duhet një projekt i rëndësishëm, duke hapur një cikël për të fituar përsëri. Gjatë verës, 53-vjeçari kishte kontakte me Paris Saint Germain dhe Interin, por klubi që e ka stolin të tronditur, për momentin, është Roma. Allegri e ka patur stekën të lartë: kërkonte 10 milionë euro në sezon, por në rastin e Romës duhet t’i ulë pretendimet financiare.

Sezoni i Romës nuk filloi pozitivisht. Barazimi me Veronën shumë shpejt u bë humbje, për shkak të një gabimi trashanik në protokoll. Nëse klubi verdhekuq ka nisur të mendojë për pasuesin e Fonsecas, zgjidhja optimale do të ishte Allegri.

Maurizio Sarri është ende i lidhur në kontratë me Juventusin (merr ende pagën nga bardhezinjtë) dhe Ralf Rangnick, i cili u takua me Friedkin në Londër një muaj më parë, konsiderohet më shumë drejtues i suksesshëm sesa trajner. Nëse zgjidhet Allegri, do të përjashtohej mundësia për ta afruar gjermanin qoftë në një rol drejtues.

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency