Serie A

Fonseca: Nuk kënaqem vetëm me fitoren, dua t’i dominojmë ndeshjet

Roma ka bërë ndryshime të shumta këtë verë, duke larguar përfundimisht nga skuadra dy legjendat, Francesco Totti si drejtues dhe Daniele De Rossi si kapiten, ndërsa pankina iu besua portugezit Paulo Fonseca.

Ky i fundit doli sot në konferencën e zakonshme për shtyp, në prag të debutimit nesër në mbrëmje përballë Genoas dhe tregoi se skuadra është gati për sezonin e ri, ndërsa pranoi se është i kënaqur me organikën.

“Jam shumë i kënaqur me organikën në dispozicion. Të gjithë djemtë janë vënë në dispozicion dhe kanë zbatuar me përpikëri detyrat gjatë seancave stërvitore. Unë nuk jam një trajner që kënaqem me fitoren, pasi dua që skuadra ime të dominojë takimin në kontrollin e topit dhe të luajë shumicën e kohës në gjysmëfushën kundërshtare”, deklaroi Fonseca.

Trajneri portugez u shpreh i kënaqur me vendimin e Edin Dzekos për të rinovuar dhe qëndruar te Roma, ndërsa komentoi edhe emra të tjerë të përveçëm, të organikës së skuadrës verdhekuqe.

“Jam i lumtur që Dzeko qëndroi, ndonëse që në fillim isha i bindur që do rrinte me ne. Gjatë verës më ka pëlqyer shumë Cristante, që është përshtatur me idetë e mia, ndërsa Schick, Diawara e Pellegrini kanë nevojë për më tepër kohë. Zaniolo është shumë i fortë, pro duhet të rritet në aspektin taktik, ndërsa Veretout është mbrapa fizikisht dhe vështirë se do të luajë”, tregoi Fonseca.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency