Bundesliga

“Football Leaks” zbulon kontratën e James Rodriguez

James Rodriguez ka firmosur një kontratë faraonike me Bayernin e Mynihut. Detajet e marrëveshjes mes palëve janë zbuluar nga “Football Leaks” që pasqyron shifra vërtet të frikshme për futbollin gjerman dhe që tregojnë gjithashtu se klubi bavarez ka kapacitete të mëdha financiare për të afruar në skuadër yje të klasit botëror. Gazeta “Der Spiegel” pasqyron deri në detaje kontratën e re të kolumbianit që do të përfitojë 6.5 mln Euro neto në sezon. Sipas informacioneve, James do të përfitojë edhe rreth 500 mijë euro plus në dy sezone nëse do të realizojë objektivat e caktuar në kontratë.

Minimalisht 12 gola në sezon dhe 20 asiste, kaq duhet të arrijë asi kolumbian për të përfituar bonuesin. Përsa i përket marrëveshjes mes dy klubeve. Bayerni ka arritur t’i mbyllë bisedimet me sukses mbi bazën e një huazimi 2-vjeçar prej 13 milionë eurosh dhe me të drejtën e blerjes në vitin 2019 për 42 milionë Euro. Nuk ka ngekur thatë as kompania Gestifute e drejtuar nga agjenti portugez Jorge Mendes. Në arkën e luzitanit shkuan rreth 2 milionë Euro pasi ishte ai njeriu kryesor që diskutoi detajet e marrëveshjes që e transferoi kolumbianin në Bundesliga për të nisur një eksperiencë të re pas dritëhijeve të shfaqura në “Santiago Bernabeu”.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency